راهکارهای افزایش مشتری سالن زیبایی از طریق تبلیغات و تخفیف خدمات

راهکارهای افزایش مشتری سالن زیبایی از طریق تبلیغات و تخفیف خدمات

تاریخ انتشار:1403-03-23

چگونه از تبلیغات برای افزایش مشتری سالن زیبایی استفاده کنیم؟

تبلیغات از مهمترین راه های افزایش مشتری و موفقیت تمامی کسب و کارها است. در ادامه با آموزش انواع تبلیغات محلی و ایده های تخفیفات جهت افزایش مشتری سالن زیباییتان در خدمت شما هستیم.راهکارهای افزایش مشتری سالن زیبایی از طریق تبلیغات و تخفیف خدمات

از تبلیغات اینترنتی استفاده کنید

تبلیغات از طریق اینترنت یکی دیگر از راه های موثر برای جذب مشتریان جدید در یک سالن است. اطلاعات را توزیع می کند، با مشتریان ارتباط برقرار می کند و مشتریان جدید را با هزینه های کاهش یافته هدف قرار می دهد.

هر سال مصرف کنندگان زمان بیشتری را آنلاین می گذرانند. و افراد بیشتری از همیشه به رسانه های اجتماعی متصل می شوند.

بنابراین نام سالن شما از طریق تبلیغات در فضاهایی مانند اینستاگرام، فیس بوک، یوتیوب و گوگل به تعداد زیادی از مردم می رسد. پربازده ترین تبلیغات، معرفی سالن زیبایی شما در بستر گوگل میباشد که بیوتی میوتی با قرار دادن صفحه اختصاصی در صفحات جستجوی گوگل این امر را با کمترین هزینه برای شما میسر میکند. بنابراین، اگر صاحب سالنی هستید که به دنبال تبلیغ و بازاریابی سالن خود و جذب مشتریان جدید هستید، از این ابزارها استفاده کنید.


از بازاریابی محلی غافل نشوید

بازاریابی در یک جامعه محلی، یکی دیگر از روش های عالی برای جذب مشتریان بیشتر در یک سالن است. بازاریابی محلی مشتریان را در شعاع مشخصی از موقعیت فیزیکی کسب و کار هدف قرار می دهد.

این استراتژی بازاریابی شامل ارجاعات دهان به دهان، شبکه سازی و ایجاد مشارکت است.

ارجاعات دهان به دهان

حتی زمانی که سالن‌ها استراتژی بازاریابی خاصی ندارند، مشتریان جدید را از ارجاعات دهان به دهان به دست می‌آورند. به جای اینکه کارها را به شانس بسپارید، سعی کنید در این روش سرمایه گذاری کنید.

یکی از راه های مهم برای دریافت ارجاع، خوشحال کردن مشتریان است. برای برتری در شغل خود نسبت به رقیبان تلاش کنید.

با مشتریان مهربان باشید و با آنها خوب رفتار کنید. خدمات خوب به مشتری و کار حرفه ای، راهی مطمئن برای دریافت ارجاع است.

راه دیگر برای دریافت ارجاع، ارائه تخفیف ها است. به عنوان مثال، اگر مشتریان جدیدی بیاورند، یک مدل موی رایگان به مشتریان ارائه دهید.

راهکارهای افزایش مشتری سالن زیبایی از طریق تبلیغات و تخفیف خدمات

تراکت تبلیغاتی

تراکت یک فرصت عالی برای جذب مشتریان جدید از طریق تبلیغات رایگان است. با ساخت کارت ویزیت، کوپن یا بروشور، سالن را تبلیغ کنید. به مکان‌های اجتماعی مانند رستوران‌ها، کافی‌شاپ‌ها و غیره بروید تا کارت‌های ویزیت را در اختیار بانوان قرار دهید.

با فروشگاه ها یا دیگر کسب و کارهای محلی اطراف صمیمی باشید. به آنها تراکت بدهید تا سالن شما معرفی شود. در ازای دادن کارت ویزیت شما به مشتریانشان، به آنها تخفیف یا کوپن بدهید.

مشارکت با مشاغل محلی

چگونه مشتریان بیشتری را به سالن جذب کنیم؟ با مشاغل محلی با خدمات مشابه همکاری کنید اما شراکت با یک تجارت دیگر و غیرمشابه با شما، ممکن است اشکالات مختلفی داشته باشد.

یک ایده فروش یا استفاده انحصاری از محصولات یک کسب و کار در ازای تبلیغات است. پکیج های عروسی یا فارغ التحصیلی ایجاد کنید و با عکاسان یا مکان های خاص شریک شوید.

ایده دیگر این است که با یک شرکت یا کارخانه برای ارائه خدمات با تخفیف به کارگران شان معامله کنید. یا می‌توانید با یک موسسه خیریه شریک شوید - به افراد نیازمند، مانند مادران مجرد، تخفیف بدهید. از طرف دیگر، می توانید بخشی از سود را به یک موسسه خیریه به انتخاب خود بدهید.

راهکارهای افزایش مشتری سالن زیبایی از طریق تبلیغات و تخفیف خدمات

تخفیف را فراموش نکنید

اگر به دنبال روشی آزمایش شده برای نحوه جذب مشتریان جدید در سالن هستید، در کنار تبلیغات، تخفیف روی خدمات نیز یک ابزار بازاریابی عالی است..

اگر یک روز از هفته یا یک ماه مشتریان کمتری داشتید، از تبلیغات برای هدایت افراد به سالن استفاده کنید.

به جای ارائه تخفیف، سالن‌ها می‌توانند ارزش معامله را افزایش دهند. به عنوان مثال، یک سالن می تواند با هر کوتاهی مو، یک درمان حالت دهنده یا تراپی مو ارائه دهد.

مشتریان یک معامله ارزشمند را دوست دارند، بنابراین این امر باعث جذب مشتریان جدید و تشویق آنها به بازگشت می شود.

راهکارهای افزایش مشتری سالن زیبایی از طریق تبلیغات و تخفیف خدمات

برخی از ایده ها برای تخفیفات عبارتند از:

ویژه اولین بار - برای اولین رزرو نوبت یک مشتری، قیمت ویژه یا یک سرویس اضافی بدهید

ویژه لحظه آخری - برای مشتریان لحظه آخری که در یک روز دیرتر مراجعه میکنند، یک تخفیف کوچک بدهید

ویژه مشتری همیشگی - در صورتی که مشتری بارها به سالن شما. برای گرفتن خدمات برمی‌گردد، امتیازی را لحاظ کنید

ویژه های ماهانه - هر ماه یک سرویس ویژه در یک سرویس متفاوت (اشانتیون) اجرا کنید

ویژه های فصلی - یک تبلیغ تابستانی یا زمستانی داشته باشید

پکیج ها - ایجاد پکیج هایی برای عروسی، فارغ التحصیلی و غیره


خلاصه ای از نحوه ی بدست آوردن مشتریان جدید

همانطور که ما این مقاله را به پایان می رسانیم که بر کشف اسرار نحوه ی جذب مشتریان بیشتر در یک سالن تمرکز دارد، بدیهی است که موفقیت در ترکیبی هماهنگ از درک مشتریان، استفاده از ابزارهای دیجیتال مدرن و ایجاد یک تجربه پذیرایی در سالن نهفته است.

با درک واقعی مشتریان خود - خواسته ها، ترجیحات و آرزوهای آنها شروع کنید. خدمات خود را تنظیم کنید و محیطی دلپذیر ایجاد کنید که با انتظارات آنها هماهنگ شود.

سپس، بین تنوع و تخصص تعادل ایجاد کنید. در حالی که ارائه طیف وسیعی از خدمات برای مخاطبان وسیع تری جذاب است، برتری در یک جایگاه انتخابی و یک لاین زیبایی، تجربه فراموش نشدنی سالن را از ذهن مشتری، تضمین می کند.

علاوه بر این، با یک وب سایت شیک، رسانه های اجتماعی جذاب و تبلیغات استراتژیک آنلاین، قلمرو دیجیتال را در آغوش بگیرید. سالن خود را نه تنها به خاطر خدماتش، بلکه به خاطر موضوعات جذابی که به صورت آنلاین بیان می کند، متمایز کنید.

به جای خدمات دهی فوری سرویس ها، بر حفظ مشتری تمرکز کنید و برای راحتی بیشتر، رزرو آنلاین یکپارچه و آسان را ارائه دهید. (اپلیکیشن بیوتی میوتی این امکان را در اختیار شما قرار میدهد.)

در این شغل پر از زیبایی، موفقیت فقط در جذب مشتری نیست. بلکه در مورد ایجاد تجربه ای است که مشتریان را برای بازگشت و رزرو خدمات دیگر در آینده، برای شما نگه می دارد. سالن شما چیزی بیش از فضایی برای تغییرات حاصل از سرویس های زیبایی است. شغل شما یک سبک خاص زندگی و نوعی خودمراقبتی فردی است!

باشد که سالن شما شکوفا شود، صندلی‌ها پر بمانند و برس‌ها شاهکارها خلق کنند!

راهکارهای افزایش مشتری سالن زیبایی از طریق تبلیغات و تخفیف خدمات

سوالات متداول در مورد جذب مشتریان بیشتر در سالن


1. استراتژی های موثر برای تبلیغ سالن و جذب مشتری بیشتر چیست؟

روش های کارآمد مختلفی برای تبلیغ یک سالن و جذب مشتریان جدید وجود دارد. محبوب‌ترین آن‌ها شامل ارائه تخفیف‌ها یا تبلیغات ویژه، استفاده از رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات آنلاین برای دستیابی به مخاطبان بیشتر، همکاری با شرکت‌ها یا کسب و کارهای اطراف برای تبلیغ خدمات شما، و برگزاری کارگاه‌ها یا رویدادهایی است که دانش و پیشنهادات شما را برجسته می‌کند.


2. چگونه می توانم تجربه مشتری در سالن خود را برای افزایش حفظ مشتری و ارجاعات بهبود بخشم؟

تاکید بر خدمات برجسته، توجه فردی و محیطی دلپذیر را برای بهبود تجربه مشتری در سالن خود و افزایش حفظ مشتری و ارجاعات در نظر بگیرید. برای اینکه مشتریانتان احساس ارزشمندی و قدردانی کنند، می‌توانید برنامه‌های وفاداری، توصیه‌های فردی، و موارد اضافی مانند نوشیدنی‌های رایگان یا Wi-Fi را نیز ارائه دهید.


3. آیا تاکتیک های بازاریابی خاصی وجود دارد که برای سالن ها خوب عمل کند، مانند تبلیغات رسانه های اجتماعی یا کمپین های ایمیلی؟

قطعاً سالن‌ها می‌توانند از کمپین‌های ایمیلی و تبلیغات رسانه‌های اجتماعی به عنوان استراتژی‌های بازاریابی موفق استفاده کنند. با پشتیبانی سایت‌ها و رسانه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام و فیس‌بوک، می‌توانید کار خود را تبلیغ کنید و طرفدارانی به دست آورید، در حالی که کمپین‌های ایمیلی ممکن است برای ارتباط با مشتریان فعلی و قدیمی و ارائه به‌روزرسانی‌ها یا خدمات ویژه به آنها استفاده شود.


4. چگونه می توانم سالن خود را از رقبا متمایز کنم تا متفاوت شوم و مشتریان بیشتری را جذب کنم؟

بر ارائه خدمات متمایز و تخصصی، ایجاد هویت و شهرت برند قوی خود و ارائه خدمات درجه یک به مشتریان، تمرکز کنید تا سالن خود را از رقبا متمایز کرده و خاص کنید. همچنین، می‌توانید با تبلیغ مهارت‌های خود در رسانه‌های اجتماعی و نقدهای آنلاین و با ارائه تخفیفات یا پکیج های ویژه، مشتریان جدیدی جذب کنید.


5. آیا باید برای تشویق مشتریان جدید برای امتحان کردن خدمات سالن زیبایی خود، تخفیف یا تبلیغات ارائه دهم؟

ارائه تخفیف‌ یا هر تخفیف‌های ویژه ای ممکن است یک روش فوق‌العاده برای جذب مشتریان جدید برای بررسی سالن شما باشد. اما، بسیار مهم است که مطمئن شوید این تبلیغات قابل دوام هستند و در طول زمان تأثیر منفی بر سود نهایی کسب و کار شما ندارند. برای جذب مشتریان جدید، امکان ارائه تخفیف های برگشت دوباره ی مشتری یا مشاوره بدون هزینه نیز وجود دارد.


6. چند راه موثر برای ایجاد روابط خوب با مشتریان بالقوه و تبدیل آنها به مشتریان وفادار و دائمی چیست؟

اگر می‌خواهید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و آن‌ها را به مشتریان فداکار تبدیل کنید، روی توجه به مشتریان بالقوه، ارائه خدمات خاص و پیگیری آنها پس از اتمام کارشان تمرکز کنید. همچنین می‌توانید از رسانه‌های اجتماعی یا کمپین‌های ایمیلی برای در تماس ماندن، و همچنین پاداش‌های ارجاع مانند تخفیف یا خدمات رایگان در نوبت های بعدی به آن ها، استفاده کنید.


7. آیا یک وب سایت یا پروفایل های رسانه های اجتماعی برای سالن من برای جذب مشتریان بیشتر مهم است؟

مطمئناً حضور آنلاین شما در فضای اینترنت، برای جذب مشتریان بیشتر به سالن شما بسیار مهم است. با کمک یک وب سایت و صفحه اختصاصی در بستر گوگل توسط پلتفرم بیوتی میوتی و یا حساب های رسانه های اجتماعی، می توانید خدمات خود را تبلیغ کنید، دنبال کنندگانی را هم به دست آورید و به مخاطبان بیشتری دست پیدا کنید. برای ایجاد اعتبار و اعتماد در بین مشتریان بالقوه، می‌توانید از نظرسنجی های اینترنتی و کامنت های مشتریان قدیمی خود نیز استفاده کنید.


8. چگونه می توانم از نظرات مثبت مشتریان فعلی برای جذب مشتری جدید برای کسب و کار خود استفاده کنم؟

بازخوردها و تأییدات رضایت‌بخش مشتریان قبلی را در وب‌سایت خود، در پروفایل های رسانه‌های اجتماعی و در مطالب بازاریابی خود به نمایش بگذارید تا از آنها مشتری جدید جذب کنید. همچنین، می‌توانید با دادن جوایز، مشتریان را به ارسال نظرات در صفحات معروفی مانند صفحه اختصاصی تان در گوگل یااینستاگرام تشویق کنید.


9. آیا فرصت‌های رفرال گیری یا مشارکت‌هایی وجود دارد که باید برای گسترش مشتریان خود جستجو کنم؟

بدون شک، فرصت های شبکه ای برای معرفی خود و سرمایه گذاری های مشترک می تواند به شما در رشد تعدد مشتری کمک کند. برای ملاقات با مشتریان بالقوه و توسعه برند خود، به پیوستن نیروها، به شرکت ها یا سازمان های منطقه ای، رفتن به نمایشگاه ها یا کنفرانس ها یا پیوستن به گروه های کسب و کارهای همسایگی فکر کنید.


10. چگونه می توانم مشتریانی را به سالن خود جذب کنم؟

به دست آوردن یک مشتری بالقوه سالن، نیاز به یک رویکرد استراتژیک دارد. با درک مخاطبان هدف خود و تنظیم خدمات خود برای رفع نیازهای آنها شروع کنید. از طریق یک وب سایت و تعامل فعال در رسانه های اجتماعی، حضور آنلاین قوی را در آغوش بگیرید. از تبلیغات دیجیتال استفاده کنید، بازاریابی دهان به دهان را از طریق تجربیات استثنایی مشتری تشویق کنید. برنامه های وفاداری و تخفیف های برگشت مشتری را برای حفظ و گسترش تعداد مشتریان خود در نظر بگیرید.


11. چه مدت طول می کشد تا یک مشتری سالن ایجاد شود؟

بازه زمانی بدست آوردن مشتری سالن زیبایی بسته به عواملی مانند مکان، تلاش های بازاریابی و کیفیت خدمات، متفاوت است. به طور کلی، چندین ماه تا یک سال طول می کشد تا یک پایگاه مشتری وفادار ایجاد شود. بازاریابی مداوم، خدمات استثنایی و تبلیغات دهان به دهان مثبت می تواند این روند را تسریع کند. صبر بسیار مهم است، زیرا موفقیت درازمدت اغلب مستلزم ایجاد تدریجی اعتماد و وفاداری با مشتریان است.


12. چه چیزی باعث رونق کسب و کار سالن می شود؟

یک کسب و کار سالنی پر رونق به ترکیبی از عوامل بستگی دارد. خدمات استثنایی به مشتریان، کارکنان ماهر و با شخصیت، فضای سالن پذیرایی، و به روز بودن با روندهای صنعت مد و زیبایی به موفقیت کمک می کند. استفاده از ابزارهای دیجیتال برای بازاریابی، حفظ حضور آنلاین قوی در گوگل و صفحات اجتماعی و هماهنگ بودن با سلیقه ی مشتری نیز کلید موفقیت است. کیفیت ثابت، بازاریابی موثر و تعهد به رضایت مشتری، پایه و اساس یک سالن زیبایی پر رونق را تشکیل می دهد.


13. وقتی سالن خالی از مشتری است چه باید کرد؟

در طول دوره‌های آرام بدون مشتری، از فرصتی برای ارتقای پیشنهادات سالن خود و تعامل با مشتریان استفاده کنید. اجرای تبلیغات یا معرفی برنامه های وفاداری برای تشویق نوبت گرفتن را در نظر بگیرید. از زمان استراحت برای تمرین تیمی یا تازه کردن فضای سالن استفاده کنید. حضور آنلاین خود را با محتوای جذاب رسانه های اجتماعی یا تبلیغات انحصاری آنلاین تقویت کنید. ارائه تخفیف‌های محدود در زمان‌های آرام بی مشتری نیز می‌تواند مشتریان را جذب کند و به پر شدن سالن شما حتی در زمان‌های کندتر کمک کند.


* فیلد های ستاره دار الزامی هستند